Я маю право голосу

Деталі

180206 news 17-53Щодня ми наближаємось до найважливішої суспільно-політичної події цього місяця – другий тур виборів Президента України, кожен, хто хоче реалізувати своє право обирати, повинен знати відповіді на ці питання. Що робити, якщо вас досі немає у списку виборців? Чи можна голосувати тільки з id-карткою? Що робити, якщо Вам не видають бюлетень? Як захистити свої виборчі права?

Для реалізації свого права голосу необхідно, щоб бути включеним до списку виборців на виборчій дільниці.  Перевірити чи є Ви у списку виборців можна на офіційному сайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua), у органі ведення Державного реєстру виборців або на виборчій дільниці. Якщо ви бажаєте проголосувати, а вас досі немає у списку виборців, то потрібно звертатись у суд з позовною заявою про уточнення списку виборців. Буває, що у списку виборців допущено неточності: не включено виборця, неправильно зазначені персональні дані (інше ім’я, прізвище, адреса), включено особу, яка не повинна бути включена (наприклад, особа, що померла). Тоді, Ви також можете звернутись до суду для уточнення списку виборців. Останнім днем, коли можна подати такий позов, є 19 квітня 2019 року.  Суд вирішує цю справу негайно.

Чи можна голосувати тільки з id-карткою без витягу з демографічного реєстру (прописки)? Відповідь: ТАК.

Для того, щоб члени виборчої комісії видали бюлетень, достатньо пред’явити тільки паспорт або id-картку. Інших документів (довідка про реєстрацію місця проживання; витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця), можна не надавати!

Відмова члени виборчої комісії видати бюлетень є неправомірною. В такому разі зразу звертайтесь в поліцію, до офіційних спостерігачів або телефонуйте на гарячу лінію Громадському омбудсмену із захисту виборчих прав у Тернопільській області 097 562 17 81.

Будьте свідомими, реагуйте на правопорушення та захищайте свої права! На це неодноразово наголошують фахівці Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua