YMP fullsize distr

   
   

On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Календар новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

   

Спрощена процедура отримання учасниками бойових дій групи інвалідності

Деталі

14561561561Досить багато людей, які під час участі в бойових діях отримали поранення, контузію або інше ушкодження здоров’я, повертаючись до мирного життя стикаються з безліччю проблем пов’язаних з реалізацією своїх прав на соціальний захист гарантований їм Законом України « Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».

Враховуючи проблемні питання які виникають в учасників бойових дій при встановленні їм відповідної групи інвалідності Верховна Рада України прийнятий Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів України» щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції». Останнім, внесені зміни безпосередньо у статтю 7 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні".

Залежно від  ступеня  стійкого  розладу  функцій   організму, зумовленого захворюванням,  травмою (її наслідками) або вродженими вадами,  та можливого обмеження життєдіяльності при  взаємодії  із зовнішнім  середовищем  внаслідок втрати здоров'я особі,  визнаній особою  з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності.

Перша група  інвалідності  поділяється  на  підгрупи  А  і  Б залежно  від  міри втрати здоров'я особи з інвалідністю та обсягів потреби   в  постійному   сторонньому   догляді,   допомозі   або диспансерному нагляді.

До підгрупи А першої  групи  інвалідності  належать  особи  з виключно  високою  мірою втрати здоров'я,  надзвичайною залежністю від постійного стороннього  догляду,  допомоги  або  диспансерного нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування.

До підгрупи  Б  першої  групи  інвалідності  належать особи з високою мірою втрати здоров'я, значною залежністю від інших осіб у забезпеченні  життєво  важливих  соціально-побутових функцій і які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.   

Медико-соціальні експертні комісії, які проводять медико-соціальну експертизу   повнолітніх   осіб   визначають:

- групу інвалідності,  її причину і час  настання.  Особа  може одночасно бути визнана особою з інвалідністю однієї групи і лише з однієї  причини.   При   підвищенні  групи  інвалідності  в  разі виникнення   більш   тяжкого   захворювання  причина  інвалідності встановлюється на вибір особи з інвалідністю. У разі якщо однією з причин  інвалідності  є  інвалідність  з дитинства, вказуються дві причини інвалідності;

- види  трудової діяльності, рекомендовані особі з інвалідністю за   станом   здоров'я.   Висновок  про  нездатність  до  трудової діяльності  внаслідок  інвалідності  готується  виключно за згодою особи з інвалідністю (крім випадків, коли особу з інвалідністю визнано  недієздатною);

- причинний зв'язок інвалідності із захворюванням чи каліцтвом, що виникли у дитинстві, вродженою вадою; 

- ступінь втрати   професійної  працездатності  потерпілим  від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання;

- ступінь втрати здоров'я, групу інвалідності, причину, зв'язок і  час  настання інвалідності громадян,  які постраждали внаслідок політичних репресій або Чорнобильської катастрофи;

-  медичні  показання  на право одержання особами з інвалідністю спеціального   автомобільного   транспорту   і  протипоказання  до керування ним.

Медико-соціальні експертні комісії також :

-  встановлюють компенсаторно-адаптаційні    можливості   особи, реалізація   яких  сприяє    медичній,    психолого-педагогічній, професійній, трудовій, фізкультурно-спортивній, фізичній, соціальній та психологічній реабілітації;

- складають (коригують)  індивідуальну  програму   реабілітації особи  з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи і строки  їх  виконання,  та  здійснюють  контроль  за  повнотою  та ефективністю виконання цієї програми;

- вивчають виробничі, медичні, психологічні, екологічні, соціальні причини виникнення інвалідності, її рівня і динаміки та беруть  участь у розробленні комплексних заходів щодо профілактики і   зниження   рівня інвалідності серед повнолітніх осіб, удосконалення реабілітаційних заходів;

- забезпечують своєчасний  огляд (переогляд) повнолітніх осіб з порушеннями  стану  здоров'я,  осіб  з  інвалідністю.  У разі якщо особа,  яка  звертається  для  встановлення  інвалідності, не може прибути  на огляд (переогляд) до комісії за станом здоров’я згідно з  висновком  лікарсько-консультативної комісії, огляд (переогляд) проводиться  за  місцем  її  проживання  (вдома),  у тому числі за місцем  проживання  у стаціонарних установах для громадян похилого віку  та  осіб  з  інвалідністю,  закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб або в закладах охорони  здоров’я,  в  яких  така  особа  перебуває  на лікуванні;

- вносять   до   централізованого   банку   даних   з   проблем інвалідності інформацію про повнолітніх осіб, яких визнано особами з інвалідністю.

Медико-соціальні послуги  з огляду повнолітніх осіб і послуги лікарсько-консультативних  комісій з огляду дітей надаються безоплатно. Положення про порядок, умови та критерії  встановлення інвалідності медико-соціальними експертними комісіями та лікарсько-консультативними комісіями лікувально – профілактичних закладів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Говорячи безпосередньо про учасників бойових то відповідно до статті 7 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» особам,  які   звертаються  для  встановлення  інвалідності, зумовленої   наявністю  анатомічних  дефектів,  інших  необоротних порушень   функцій  органів  і  систем  організму,  у  тому  числі необоротною  втратою  (ампутацією)  верхніх та/або нижніх кінцівок (їх   частин),  а  також  особам  з  інвалідністю,  у  яких  строк переогляду  настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про  загальнообов’язкове  державне пенсійне  страхування», відповідна група інвалідності встановлюється    без    зазначення   строку   повторного   огляду (безстроково). Особам, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва або  захворювання,  одержаних  під  час  безпосередньої  участі  в антитерористичній    операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період  її  проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів  із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування  збройної  агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення,  перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, отримали  ушкодження,  які  призвели до необоротної втрати (у тому числі  ампутації)  верхніх  та/або  нижніх  кінцівок  (їх частин), необоротної втрати іншого органу або повної стійкої втрати органом його  функцій,  що  призвело  до  інвалідності, група інвалідності встановлюється    без    зазначення   строку   повторного   огляду (безстроково)   та   на  ступінь  вище  визначених  законодавством критеріїв  встановлення  групи  інвалідності, але не вище I групи.

Переогляд  з  метою  підвищення  групи  інвалідності  таким особам відбувається  на підставі особистої заяви особи з інвалідністю або її  законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду.

Порядок   проведення  переогляду  з  метою  підвищення  групи інвалідності   і  вичерпний  перелік  анатомічних дефектів,  інших  необоротних  порушень  функцій  органів і систем організму,   станів  та  захворювань,  за  яких  відповідна  група інвалідності  встановлюється  без  зазначення  строку  повторного огляду, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Саме таку інформацію отримали учасники бойових дій та члени громадської організації «Спілка учасників бойових дій АТО Кременецького району», які 14 вересня 2018 року завітали до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за отриманням правових консультацій.

Отримати безоплатну правову допомогу можна звернувшись за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59а, тел.: (03546) 2-52-33, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Skype: kremeneckiy_mc.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua