On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Календар новин  

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

   

Соціальна захищеність осіб з інвалідністю

Деталі

75047328 280312702886949 8762118508046712832 nСоціальна захищеність осіб з інвалідністю є однією із важливих ознак ефективної соціальної політики держави, саме тому на державному рівні забезпечується комплекс заходів щодо розвитку системи соціального захисту осіб з інвалідністю, з метою створення умов для повноцінної участі у всіх сферах суспільного життя нарівні з іншими категоріями громадян.

Особи з інвалідністю, з боку держави захищені перш за все наданням грошової допомоги, пільг, засобів пересування, протезуванням, пристосованого житла, встановленням опіки та стороннього догляду, а також пристосовані транспортні засоби, засоби комунікації, пристосовані забудови державних установ та житлові будинки.

Пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги. 

В залежності від групи інвалідності відповідно до ст.33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія по інвалідності призначається в таких розмірах  інвалідам I групи – 100 % пенсії за віком, II групи – 90% пенсії за віком, III групи – 50% пенсії за віком, та призначається на весь встановлений строк інвалідності. Особи з інвалідності, по досягненню пенсійного віку, мають право на пенсію по інвалідності довічно. 

У випадку зміни групи інвалідності пенсія по інвалідності виплачується з дня зміни групи інвалідності, а у випадку визнання особи з інвалідністю здоровою, пенсія виплачується за даною групою інвалідністю до кінця місяця, по який призначена дана інвалідність.

У разі амбулаторного лікування, особи з інвалідністю та діти-інваліди, якщо вони отримують пенсію, яка не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, мають право на безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів.

Під час амбулаторного лікування, особи з інвалідністю першої і другої групи, мають право на придбання необхідних лікарських засобів за рецептами лікарів із 50 відсотковою знижкою їх вартості, а також особи з інвалідністю за наявності медичних показань та відповідних висновків, мають право на безплатне санаторно-курортне лікування. 

Особам з інвалідністю, безоплатно або на пільгових умовах надаються послуги з медичного обслуговування, соціально-побутового, технічні та інші необхідні засоби для реабілітації, серед них можуть бути: засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення надаються на підставі індивідуальної програми реабілітації, такі як індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, та інше).

Особи з інвалідністю та особи, які здійснюють супровід осіб з інвалідністю першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також право на проїзд у всіх видах приміського транспорту. 

Особам з інвалідністю також забезпечується право на працю. Відмова особі з інвалідністю в укладенні трудового договору, звільнення її за ініціативою адміністрації, переведення на іншу роботу без її згоди, з підстав інвалідності не допускається, окрім тих випадків, коли згідно висновку медико-соціальної експертизи стан здоров’я перешкоджає здійснювати посадові обов’язки.

Так, працівник Збаразького бюро правової допомоги Володимир Дутка провів правопросвітницький семінар у Збаразькій районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості для працівників та для громадян, що перебувають у статусі безробітних на тему «Соціальна захищеність осіб з інвалідністю».

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Під час амбулаторного лікування, особи з інвалідністю першої і другої групи, мають право на придбання необхідних лікарських засобів за рецептами лікарів із 50 відсотковою знижкою їх вартості, а також особи з інвалідністю за наявності медичних показань та відповідних висновків, мають право на безплатне санаторно-курортне лікування.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua