Що потрібно знати молоді про права та обов’язки у сімейних правовідносинах?

Деталі

123123411113221«Кожна людина наділена правами, які закріплені міжнародним та національним  законодавством. Як їх реалізувати та захистити має знати кожен свідомий громадянин держави» - про це та інше говорили зі студентами Заліщицького вищого професійного училища під час засідання круглого столу «Сімейні правовідносини». 

Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Сімейні особисті немайнові та майнові відносини між подружжям, між батьками та дітьми, усиновлювачами та усиновленими, між матір’ю та батьком дитини щодо їх виховання, розвитку та утримання регулюються Сімейним кодексом України ( далі – СКУ).

Згідно ст. 15 СКУ виконання сімейних обов’язків тісно пов’язані з особою та не можуть перекладатися на іншу особу. Як виняток - встановлення особи недієздатною. Майновий обов’язок недієздатної особи за її рахунок виконує опікун.

1231234111132212

Кожен член сім’ї, якому виповнилося 14 років, має право безпосередньо звертатися до суду за захистом своїх прав та інтересів, подавати позов про позбавлення батьківських прав, скасування усиновлення та визнання усиновлення недійсним.

Право неповнолітніх на шлюб.

Як відомо, у шлюб можуть вступати особи, які на момент реєстрації шлюбу досягли18 років. Право на шлюб надається особі у 16-річному віці за рішенням суду, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

ВАЖЛИВО! У разі укладання шлюбу у 16-річному віці особа набуває повної цивільної дієздатності.

Шлюб може бути визнаний недійсним:

- якщо особа одночасно перебуває у вже зареєстрованому шлюбі;

- якщо шлюб зареєстрований між особами, які є родичами прямої лінії споріднення;

- якщо шлюб зареєстрований із недієздатною особою.

Також шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду. Це стосується випадків, якщо шлюб був зареєстрований без вільної згоди жінки/чоловіка або шлюб є фіктивним.

ВАРТО ЗНАТИ! Згідно ст. 14. Закону України «Про безоплатну правову допомогу» діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту мають право звернутися за безоплатною вторинною правовою допомогою.

Захід провела Таїсія Рубаняк – заступник начальника Заліщицького бюро правової допомоги.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.:(03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул.Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдинийтелефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua