On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Календар новин  

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

   

Правила безпечного відпочинку на воді в дитячих оздоровчих таборах

Деталі

feet-1599889 1280Якщо ви вирішили зупинили свій вибір на дитячому таборі відпочинку з місцем для купання потрібно дізнатися чи табір має правильно вибране і обладнане місце для купання, рятувальний пост, який складається не менше ніж з двох осіб та чи ваша дитини вміє плавати, адже це є першими умовами безпечного відпочинку на воді. Пам’ятайте, знання та дотримання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя вашої дитини!

Місце для купання дітей має знаходитись біля похилого, бажано піщаного берега, з пологим нахилом завглибшки 1,5 м без ям, обривів і розташоване за 500м від пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд. У місцях купання не повинно бути виходу ґрунтових вод низької температури, джерел забруднення води, вирів. Межі місця купання позначаються буйками, обструганими і зв'язаними між собою жердинами або канатами з поплавцями. До відкриттям оздоровчого табору дно місця купання обстежується водолазами на відсутність сторонніх предметів, про що повинен бути складений відповідний акт. Пляж біля водойми теж повинен відповідати встановленим санітарним вимогам, бути впорядкованим та обгородженим з боку суші. За три метри від зрізу води встановлюються стійки з рятувальними засобами: рятувальні круги та рятувальна мотузка. Щоразу перед купанням дітей повинна проводитися поточна перевірка дна місця купання та перевірка наявності рятувальних засобів. Купання дітей проводиться групами не більше 12 осіб тривалістю по 10 хвилина, глибина для купання дітей старшого віку може бути не більше 1,2 метра, а для дітей до 9 років не більше, ніж до рівня грудей дитини середньої на зріст у такій групі. Варто пам’ятати, що на воді потрібно дотримуватись таких правил поведінки:

1. Відпочинок на воді повинен бути в світлу частину доби та тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

2. Купатися можна в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек., температурі води – не нижчою за +18С, повітря – не нижчою за +24С, заходити в воду повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до температури води, перед купанням рекомендовано пройти огляд в лікаря;

3. Поївши купатися можна лише через 1,5-2 години.

4. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин, після купання не рекомендовано приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні;

5. Не рекомендовано купатися біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів, перед тим, як стрибати у воду, перевірте безпечність дна й глибину водойми.

6. Катання на човні дозволено лише після отримання дозволу та реєстрації в чергового човнової станції.

7. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не змагайтеся у швидкості просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

Пам’ятайте, купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей, вилазити на попереджувальні знаки, буї, стрибати у воду з споруджень не призначених для цього, пірнати з містків, дамб, причалів, використовувати для плавання різні небезпечні засоби, не передбачені для плавання, плавати біля місць не призначених для купання, вживати спиртні напої, забруднювати водойму, проводити небезпечні ігри, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, заходити глибше дозволеного рівня, купатися дітям без нагляду дорослих та подавати помилкові сигнали небезпеки суворо заборонено.

Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено! Відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на педагогічного працівника — керівника групи дітей. Обов'язкова присутність інструктора і медичного працівника!

Отож, відправляючи свою дитину у дитячий табір з місцем для купання обов’язково переконайтеся у його безпечності та не забувайте навчити правил безпеки на воді свою дитину, адже це може врятувати життя як вашої дитини, так і інших дітей, які перебуватимуть в таборі.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua