Права та пільги військовослужбовців передбачених законодавством

Деталі

74974793 557449685060214 3769246797705248768 nНа сьогоднішній день досить актуальним питанням є пільги учасників АТО, ООС. Наша держава законодавчо закріпила цілу низку пільг захисникам нашого суверенітету та цілісності нашої держави.

1 жовтня запроваджено монетизацію пільг для учасників АТО та ООС. Дана процедура отримання пільг регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

Згідно даної Постанови будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова

Пільги у вигляді безготівкової форми призначатимуться в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через «Ощадбанк». Для цього ведеться персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок. В даному випадку, немає потреби укладати додаткових угод чи писати додаткові заяві, лише приходитиме квитанція із списаними коштами.

Що, стосується пільгу у готівковій формі, то вона призначатиметься на підставі поданої особисто заяви до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Міністерстві соціальної політики.

Гроші, які будуть приходити на особистий рахунок, які можна буде зняти у будь-який час. На адресу місця проживання за якою зареєстрований пільгових, надходить квитанція із зазначення суми оплати за послугу.

В свою чергу пільговик, який отримав кошти повинен сплатити за послуги самостійно, для відсутності заборгованості. Тобто, дана форма пільги, передбачає самостійну щомісячну оплату за житлово-комунальні послуги.

Монетизація пільг стосується таких верств населення: учасників бойових дій; осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС; ветеранів військової служби (ветеранам ОВС, нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, держслужби спецзв’язку та захисту інформації); осіб, котрі отримали інвалідність під час проходження військової служби, та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.

Вищезгадана Постанова Кабінету Міністрів України регулює питання пільг, на які у вищезазначених осіб були і є пільги. Тобто згідно Закону України «Про статутс ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» держава сьогодні гарантує пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг.

Розрахунок розміру пільги здійснює структурний підрозділ соціального захисту населення, який на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг.

Особа, яка отримує пільги зобов’язана повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, які можуть вплинути на отримання пільги.

Виплачені надміру суми пільг по причині зловживань з боку пільговика, повинні бути повернуті на вимогу органу соціального захисту населення до державного, у разі відмови пільговика в добровільному порядку повернути надміру виплачені кошти, дані кошти стягуються в судовому порядку.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua