Подання документів для призначення пенсії

Деталі

70712219 2407632242624804 7071003378951651328 nВиникло право на оформлення пенсії непрацюючим особам? Як реалізувати це право? Які документи потрібно подати громадянам до управління Пенсійного фонду?  Детальніше у  статті.

Призначення, перерахунок і виплата пенсій здійснюється відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Насамперед  непрацюючій особі потрібно звернутися особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, із заявою про призначення пенсії до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).

Коли можна звернутися за призначенням пенсії?

Звертатися до управління Пенсійного фонду можна в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

70160850 363105274643727 8953841729266515968 n

Документи, які необхідно подати для призначення пенсії за віком:

- заява;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637;

- індивідуальні відомості про застраховану особу щодо підтвердження страхового стажу за період з 01 липня 2000 року (надається відділом персоніфікованого обліку);

- документи про місце проживання (реєстрації) особи;

- документи, які засвідчують особливий статус особи;

- фото для виготовлення пенсійного посвідчення.

Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію.

Але тільки в оригіналах подаються документи про стаж, вік та заробітну плату. Якщо страховий стаж підтверджується трудовою книжкою, то необхідно надати копію з неї, завірену підприємством, установою, організацією за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

З питання реалізації громадян права на пенсійне забезпечення інформувала відвідувачів та працівників Монастириської центральної бібліотеки очільниця Монастириського бюро правової допомоги Галина Джумак. Також  фахівчиня бюро практично ознайомила присутніх із роботою довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid», де кожен бажаючий, який має доступ до мережі Інтернет може самостійно знайти відповіді на різні правові питання.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua