Ознайомлення з юридичними професіями

Деталі

60719255 2206110386163888 2749519019290656768 nУчні 9-их класів на уроках правознавства, серед іншого, ознайомлюються з професією юриста та основними юридичними спеціальностями. В рамках проведення правопросвітницьких заходів серед учнів шкіл Кременецьким місцевим центром проведено бесіду « Моя професія – юрист» з учнями Кременецької СЗОШ № 2 та Кременецького ліцею ім. Уласа Самчука.

Юрист — це фахівець, який професійно розбирається у праві, що знає закони й уміє їх правильно застосовувати. Наявність спеціальних знань і навичок — дві найважливіші риси, що відрізняють професійного юриста від людини, яка просто цікавиться законодавством. «Спеціальні знання з юриспруденції юрист одержує як під час навчання, так і шляхом самоосвіти протягом усього життя» - наголосила директорм МЦ Валентина Вербицька.

60356455 362496681042060 4009419569306271744 n

Наталія Янчук ознайомила учнів з роботою суду та вимогами які висуваються до здобувачів суддівської мантії. Суддя — це професійний юрист, який наділений у встановленому порядку відповідними повноваженнями і здійснює від імені держави правосуддя, виносить рішення й вироки, визначає покарання особам, що скоїли злочин. Професія судді є однією із найдавніших і особливо відповідальних юридичних спеціальностей.

Віталій Сідоров ґрунтовно розповів про роботу адвоката та органів прокуратури, навів цікаві приклади з своєї практики, щодо захисту в суді прав неповнолітніх та закликав молодь обирати професію юриста.

60535019 1187436258110035 2914396032030736384 n

Адвокат — це людина, що обрала своєю професією надання юридичної допомоги. Основне завдання адвоката — усіма законними способами максимально ефективно захищати права й законні інтереси довірителя (клієнта). Для того щоб стати адвокатом, людині потрібно мати вищу юридичну освіту, скласти спеціальний іспит, прийняти присягу адвоката, отримати свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю.

Прокурор — це головний представник обвинувачення. У судовому процесі прокурор протистоїть адвокатові. Він також повинен мати універсальну підготовку в галузі юриспруденції й мати всі навички, якими володіє адвокат. Крім цього, до окремих співробітників прокуратури можуть висуватися додаткові вимоги, пов'язані зі специфікою їхньої діяльності. Професійний прокурор повинен добре розбиратися в людях, уміти слухати інших і обстоювати свою думку, бути завзятим і наполегливим у досягненні своєї мети.

60964797 605251086643138 4562108996181295104 n

Людина, яка обрала професію прокурора, повинна мати високі моральні якості та виконувати свої професійні обов'язки, не мати судимості, у тому числі погашеної. Остання обставина визначається тим, що прокурор має моральне право жадати від інших виконання закону тільки в тому випадку, якщо сам має бездоганну репутацію.

Алла Бурлак охарактеризувала основні моменти в роботі нотаріуса, звернула увагу присутніх на психологічні аспекти своєї діяльності та розповіла кумедні випадки з своєї практики. Нотаріус — професійний юрист, основною функцією якого є виконання нотаріальних та реєстраційних дій.

Тетяна Точинська доповнила розповіді про юридичні професії розповіддю про юрисконсульта та працівників органів юстиції: державної виконавчої служби, ДРАЦСу, ЦНАПів та ін.

Юрисконсульт — це фахівець, що професійно знається на законодавстві та здійснює правовий супровід комерційної діяльності  на певному підприємстві. На відміну від співробітників юридичних фірм, юрисконсульт захищає інтереси й вирішує проблеми тільки одного клієнта — свого роботодавця. Основне завдання юрисконсульта — забезпечити виконання закону на підприємстві й самим підприємством. Юрисконсульт складає і візує договори, накази, листи, претензії, заяви, представляє і відстоює інтереси підприємства в судах, різних організаціях, документально оформляє всі укладені підприємством угоди.

Валентина Вербицька також запропонувала школярам, у разі здобуття професії юриста, зробити перші кроки у професії в системі безоплатної правової допомоги.

Захід проведено у читальному залі Кременецької районної бібліотеки ім. Юліуша Словацького, за гостинність окрема подяка колективу бібліотеки на чолі з Оксаною Вальчук. У бесіді взяли участь директор та фахівці МЦ Валентина Вербицька, Тетяна Точинська, Ольга Зембра, Петро Гуменюк, Ярослав Лис та наші партнери: адвокат системи БВПД і в минулому чільний працівник органів прокуратури Віталій Сідоров, заступник керівника апарату Кременецького районного суду Тернопільської області Наталія Янчук, приватний нотаріус Алла Бурлак.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу можна звернувшись до Лановецького бюро правової допомоги яке розміщене за адресою: м. Ланівці, вул. Незалежності, 20А (4 поверх); тел. (03549) 2-24-59  та Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А; тел. (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua