YMP fullsize distr

   
   

On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

   

Хто може скористатися податковою знижкою на навчання?

Деталі

2018-04-17-06-26-27-Scholarship-for-students-from-developing-countries-e1545219748477Чи знають громадяни України, що мають право на податкову знижку на оплату навчання? Згідно ст. 166 Податкового кодексу України кожен платник податків має право  на податкову знижку за результатами звітного податкового року. Податкова знижка на навчання – це сума коштів, яка повертається державою зі сплаченого податку на доходи.

Така знижка надається на суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік, дружина, діти).

Але не завжди платники податків можуть розраховувати на таку знижку. Якщо освіта здобувається за кордоном, на військовій кафедрі або ж платник податків оформлений приватним підприємцем, то податкова  компенсація не передбачена.

Усі здійснені витрати на навчання протягом звітного податкового року обов’язково мають мати підтвердження у формі чеків, квитанції або будь яких інших розрахункових документів.

ВАЖЛИВО! Платник податків має право скористатися нарахуванням податкової знижки за витрачені кошти на навчання  строго до кінця податкового року, який слідує за наслідками звітного податкового року. Тобто, для реалізації податкової знижки за 2018 рік потрібно подати декларацію про доходи до 31 грудня 2019 року.

Для того, щоб отримати податкову знижку, потрібно звернутися до Державної фіскальної служби за місцем проживання із заздалегідь підготовленими документами:

копія паспорта;

копія реєстраційного  номера облікової картки платника податків;

довідка про доходи, одержані в звітному році з місця роботи за формою №3;

заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування коштів;

договір з закладом освіти;

квитанції, чеки або інші платіжні та розрахункові документи про оплату навчання;

оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

податкова декларація про майновий стан і доходи.

Роз’яснення надано фахівцями  Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках реалізації інформаційної кампанії Міністерства юстиції України «Відповідальне батьківство».

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua