Доступні ліки

Деталі

thermometer-1539191 640В нашій державі діє урядова програма «Доступні ліки». Як не прикро, але на сьогоднішній день далеко не кожен знає, хто має право на безкоштовні ліки, які з них можна отримати безкоштовно або за пільговими цінами, і як себе поводити коли відмовляють в наданні цих препаратів. Датальніше про це у статті.

«Доступні ліки» – це можливість кожного з нас з метою покращення свого здоров’я та попередження виникнення ускладнень і передчасної смертності отримати лікарські засоби. Відповідно до положень статті 49 Конституції України кожен громадянин України має право на отримання безоплатної медичної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» визначено певні групи населення, які мають право на безоплатне або пільгове отримання ліків за рецептом у разі амбулаторного лікування.

Так, безоплатно можуть отримати лікарські засоби  за рецептом лікаря у разі амбулаторного лікування  наступні категорії населення:

1. Діти віком до трьох років;учасники бойових дій та інваліди війни;особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 та 2 категорій, а також неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до цих категорій, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;жінки з протипоказаннями вагітності, дівчата-підлітки, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; пенсіонери та інваліди, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії;інваліди та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії; діти-інваліди;ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

2.Особи, в яких середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Слід зазначити, що це не вичерпний перелік осіб, що мають право на безкоштовні ліки.

З оплатою 50% можуть отримати лікарські засоби за рецептом у разі амбулаторного лікування наступні категорії населення: діти віком від трьох до шести років;інваліди I і II груп; особи пенсійного віку або інваліди, які визнанні депортованими; реабілітовані особи та особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; почесні донори України.

Досить часто особі відмовляють у надані пільгових медикаментів, мотивуючи тим, що їх немає в аптеці чи медичному закладі. Перевірити достовірність інформації про наявність чи відсутність ліків у аптеці чи лікарні можна лише, зробивши відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит про наявність необхідних Вам препаратів. Такий запит можна безпосередньо надіслати до аптеки чи лікарні або до управлінь (відділів) охорони здоров’я обласної, районної адміністрацій чи міської ради у Вашому регіоні. Отримавши відповідь на запит, Ви будите мати право вимагати надання відповідних ліків  чи оскаржити відмову в їх наданні до суду.

Якщо Вам необхідно отримати ліки терміново, то Ви маєте право на відшкодування коштів, витрачених на купівлю ліків.Для цього Вам необхідно звернутись із письмовою заявою про повернення коштів. До заяви необхідно долучити всі чеки де повинна бути вказана вартість та назва препарату.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу жителі Збаразького, Зборівського, Лановецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: вул. Шевченка, 59А, м. Кременець.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua