YMP fullsize distr

   
   

On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Календар новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

   

Договір фінансового лізингу - це не договір купівлі-продажу або обережно вас вводять в оману

Деталі

БВПДЩо таке договір фінансового лізингу? Як визнати недійсним договір фінансового лізингу та повернути сплачені кошти?

До бюро правової допомоги по телефону звернувся житель селища Підволочиськ, який є особою з обмеженими можливостями та потребував безоплатної правової допомоги.

Громадянин П. разом із дружиною відклали певну суму грошей та запланували купити автомобіль. Не маючи можливості пересуватись вирішили здійснити пошук автомобіля за допомогою інтернету. Пошук завершився вдало, оскільки підходящий автомобіль знайшли в м.Київ, а саме певна фірма пропонувала доволі помірну ціну за вибраний автомобіль. У серпні родина зібралась силами і вирушили в м.Київ за автомобілем. Прибувши за зазначеною адресою працівники фірми запропонували оплатити частину суми негайно, а за той час оформити договір фінансового лізингу. Після того як громадяни оплатили суму в банку та підписали договір, вони захотіли побачити автомобіль, натомість працівники фірми почали відкладати цей момент з години на годину. Тоді заявники запідозрили, що щось не так і їх вводять в оману, як виявилось розірвати договір або визнати його недісним та повернути сплачені кошти не так вже і легко. З такою проблемою громадяни звернулись до спеціалістів Підволочиського бюро правової допомоги.

Керівник бюро Андріана  Левак надала адресну допомогу, а саме роз’яснення, що договір лізингу є змішаним договором і містить елементи договорів оренди (найму) та купівлі-продажу транспортного засобу та зазначила, що згідно чинного законодавства договір найму транспортного засобу укладається у письмовій формі, а також договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. Важливо знати, що у разі недодержання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним (частина перша статті 220 ЦК України). Більше того Закон України "Про захист прав споживачів" містить самостійні підстави визнання такої угоди угоди чи її умов недійсними.

Представником бюро правової допомоги було прийнято заяву про надання безоплатної вторинної правової допомоги за місцем проживання заявника. На даний момент громадянину П. призначено адвоката.

За безоплатною правовою допомогою жителі Підволочиського району можуть звертатися до «Підволочиського бюро правової допомоги» Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт. Підволочиськ, вул.Д.Галицького, 80 (І поверх), тел.-факс.. (03543) 2-10-19.

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

   

mpk

   

buro baner3

   

koord centr2

   

facebook-banner

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua