logo openeurope

   

YMP fullsize distr

   
   

On-line послуги та сервіси  

online-hause-just

01bc446efcb44d2d4860f48f7292ee47

22f63d292a5bedec186e219fdff19153

   

Календар новин  

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Корисні посилання  

president-ukr3
vru-ukr3
cmu-ukr3
minjust-ukr3
terjust3
   

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

   

Як отримати допомогу по втраті годувальника, якщо не вистачає стажу померлого годувальника для призначення пенсії? – консультація фахівців бюро

Деталі

30715683 1688505811195000 2036836107814961152 n

Нещодавно, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я маю право!», керівник Бучацького бюро правової допомоги Андрій Григоришин провів семінар для безробітних громадян на тему «Порядок отримання державної допомоги сім’ям з дітьми», який відбувся на базі Бучацького районного центру зайнятості. Також очільниця Монастириського бюро правової допомоги Галина Джумак провела в територіальному центрі соціального обслуговування в Монастириському районі семінар для працівників центру на тему: «Законодавче посилення захисту прав жінок та дітей».

Керівники бюро роз’яснили учасникам семінару, які передбачені законодавством види державної допомоги сім'ям з дітьми. Більш детально розглянули порядок отримання державної допомоги по втраті годувальника.

ВАЖЛИВО! Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» громадяни України, які є дітьми померлого годувальника або досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, і не мають права на пенсію, або є особами з інвалідністю і не мають права на пенсію по інвалідності або державну допомогу у зв’язку з інвалідністю та постійно проживають на території України, мають право на державну соціальну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

30739124 1688505771195004 2683158050830811136 n

Для отримання допомоги по втраті годувальника потрібно звернутися з заявою встановленої форми до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Окрім того, відповідно до ст.5 вищезазначеного закону допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.

30710551 1688505831194998 8163961784282120192 n

Відповідно до Постанови КМУ від 2 квітня 2005 р. № 261 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд» для призначення соціальної допомоги дітям померлого годувальника до Управління праці та соціального захисту населення  подаються такі документи: 

копія свідоцтва про народження або паспорта громадянина України особи, якій призначається соціальна допомога, з пред’явленням оригіналу;

копія довідки (за наявності) про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків особи, якій призначається допомога (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмiтку в паспорті), з пред’явленням оригіналу;

копії документів, що засвідчують родинні відносини члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);

копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим з пред’явленням оригіналу;

довідка загальноосвітнього навчального закладу системи загальної середньої освіти, професійно-технічного, вищого навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання (у разі потреби).

Державна допомога по втраті годувальника призначається дитині померлого годувальника - до досягнення 18-річного віку, а дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання до досягнення 23 років, дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Після проведених заходів, працівники бюро правової допомоги надали учасникам семінарів правові консультації з різних питань та розповсюдили інформаційні буклети «Я маю право!» та «Безоплатна правова допомога».

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   

mpk

   

buro baner3

   

career

   

koord centr2

   

ATO2

   

banner1

   

facebook-banner

   
face book2 google2 you tube2
   
   
   

1pracia

   
   
   
© 2014 Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua